Putyin kész tárgyalni Trumppal, de ukrajnai céljain nem hajlandó változtatni
Kérdés, mi lesz így Trump azon ígéretével, hogy 24 órán belül véget vet a háborúnak.
Kérdés, mi lesz így Trump azon ígéretével, hogy 24 órán belül véget vet a háborúnak.
Szerdán a Kreml szóvivője még azt mondta, az orosz elnök nem kíván gratulálni Trumpnak.
Inkább arra várnak, hogy Trump telefonáljon Putyinnak.
A Kreml szóvivője szerint azért, mert az Egyesült Államok barátságtalan Oroszországgal.
Csak Putyint, Trumpot és Zelenszkijt ismerik többen Szlovákiában, mint a magyar kormányfőt, de egyikőjüket sem tartják megbízhatóbbnak nála.
Mérsékletre és higgadtságra inti az amerikaiakat a Washington Post vezércikke. A Financial Times a két elnökjelölt világpolitikai víziói közti különbségeket elemzi. Akárki is nyer ma Amerikában, Vlagyimir Putyin utána is tényező marad, írja a Times. A Guardian szerint a Nyugat adjon szabad kezet Volodimir Zelenszkijnek, miután Észak-Korea is beszállt az ukrajnai háborúban. A moldovai választást tárgyalja a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung. A Der Standard Herbert császárnak nevezi Herbert Kicklt.
Coj Szon Hi Putyin előtt Szergej Lavrovval is találkozott, akivel emléktáblát is avattak.
Féktelen világmegváltó vágyát mostanában éppen Donald Trump támogatójaként és kampánybeli avatárjaként éli ki Elon Musk, aki a republikánus jelölt győzelme esetén kormánymegbízottként szívesen regulázná meg azokat az ügynökségeket, amelyek a cégeit felügyelik.
Az egyetem 7 éve Putyinnak adott díszpolgári címet, most Trump egyik vitatott munkásságú hívének.
Augusztusban már közel volt a megegyezés, akkor végül az ukránok kurszki offenzívája miatt akadtak el a tárgyalások.
Az Európai Bizottság elnöke szerint a grúzoknak joguk van tudni, hogy mi történt a vitatott választások során.
Észak-Korea vélhetően nem száll be hivatalosan az orosz-ukrán háborúba, de minden jel arra utal, hogy Kim Dzsongun az ország történetében először tényleg katonákkal segíti szövetségesét. Több mint tízezer észak-koreai katonát vethetnek be Ukrajnában, ami nem tűnik soknak, de mégis nagy segítség lehet Vlagyimir Putyin számára.
Háborút befejezni mindig nehéz folyamat, a végletekig terhelt kétoldalú viszony miatt az orosz–ukránt jelenleg szinte lehetetlen. Fegyveres konfliktus sokféleképp zárulhat, de a felebaráti kérés nincs közöttük, bármit sugall is a békét hirdető magyar külpolitika.
Az orosz elnök nyilatkozott egy erőset a Rosszija 1-nek.
A New York Times szerint Elon Musk kövér csekkekkel igyekszik befolyásolni az amerikai elnökválasztás eredményét. Putyin és a BRICS-csoport kapcsolatáról ír a FAZ. Harari szerint Izraelben éppen összedől a demokratikus rendszer. A Daily Telegraph kommentárja azt írja, az orosz gazdaság az összeomlás szélére került, ezért Európa nem mondhat le a célzott szankciókról. Az orosz-ukrán háború lezárásának lehetőségeiről ír Ivan Krasztev. Ismét eljöhet az atomerőművek ideje, állítja a Washington Post. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az orosz elnöknek kérése is volt az amerikai milliárdos felé – értesült a lap.
A tagok abban egyetértenek, hogy a cél egy többpólusú világrend kialakítása, ám annak sokuk szerint nem kell feltétlenül Nyugat-ellenesnek is lennie.
Új kérővel tárgyal a Talgo vagongyár, miután kikosarazta a Ganz-Mávagot, írja a Financial Times. Egyértelműen Kamala Harris mellett teszi le a garast Joseph Stiglitz közgazdász a Project Syndicate számára írt cikkében. Max Boot elemző szerint ha Donald Trumpot választják meg elnöknek, a világ visszatérhet az 1930-as évekhez. A Jahja Szinvár Hamász-vezér halála utáni helyzetet elemzi a Die Zeit. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Julija Navalnaja azt akarja, hogy az orosz elnököt hazájában börtönözzék be, olyan körülmények között, mint februárban elhunyt férjét.
Októberi meglepetésként érkezett az amerikai elnökválasztási kampányba Bob Woodward új könyve, amely fölélesztette az aggodalmakat Trump Putyin iránti szimpátiájával kapcsolatban, és megerősítette, hogy Biden nem szíveli Netanjahut.